Articolo

Jak daleko zajdou některé nevěsty, aby měly dokonalou svatbu?

Jak daleko zajdou některé nevěsty, aby měly dokonalou svatbu?

Mnohokrát jsem souhlasil, že začnu pracovat s klientem, než si udělám čas, abych ho poznal a navázal účinný vztah. Obvykle se jedná o klienty, kteří jsou frustrováni domnělým nedostatkem pokroku nebo často ruší sezení na poslední chvíli. Práce s těmito klienty může být rozčilující a může vás povzbudit k vytvoření špatného přístupu ke všem vašim klientům.

V průběhu let jsem zjistil, že když si udělám čas na to, abych poznal klienta tím, že ho zapojím do několika konkrétních rozhovorů, abych zjistil skutečné důvody, proč chce začít s cvičebním programem, obvykle to vytvoří pozitivnější zkušenost pro každého z nás. Trvalo to nějakou dobu, ale naučil jsem se, jak lépe klást otázky a být přímější při komunikaci o krocích, které mohou klienti podniknout, aby zajistili úspěšnou zkušenost s tréninkem, což nakonec vede ke zdravějším návykům.

Některé ze strategií, které jsem úspěšně použil, zahrnují:

Identifikace aktuální fáze změny v transteoretickém modelu změny chování a komunikace s klientem za účelem naplnění potřeb pro tuto fázi.Vzít si velký obecný cíl a rozdělit ho na menší, konkrétnější cíle.Použití postupné progrese intenzity, která umožní klientovi s omezeným cvičebním zázemím zažít výsledky bez bolesti svalů nebo bolesti.Pomocí hodnocení ukázat, jak klienti postupují a zlepšují se od úvodního sezení.Věnujte čas tomu, abyste pochopili překážky, které klientovi bránily ve cvičení, abyste pomohli vyvinout řešení, která zabrání budoucím chybám.

Všichni víme, že leden přináší předsevzetí – ty, kteří jsou odhodláni začít s cvičebním programem a zavázat se k němu. I když kvůli spěchu s předsevzetím jsou tělocvičny přeplněnější, často je to jen na několik týdnů, protože mnoho z těchto „nováčků“ často najde jiné využití svého času a nedaří se jim pokračovat v cvičebním programu od začátku do poloviny února. Tito lidé začínají cvičit s cílem a se zájmem o dosažení výsledků, ale často se nezabývají, což jim usnadňuje přestat. Faktem je, že členové klubu zdraví, kteří se účastní programů, jako je osobní trénink nebo skupinové fitness, mnohem pravděpodobněji uvidí výsledky a udrží program pravidelné fyzické aktivity.

Pokud se dokážeme naučit, jak správně zapojit příliv nových cvičenců, můžeme mít přímý dopad na to, že jim pomůžeme zlepšit život pomocí zdravějšího chování, jako je zvýšená fyzická aktivita. Zároveň budeme vytvářet nové fitness spotřebitele, z čehož profitujeme všichni, kdo pracujeme ve fitness průmyslu. I když byl lednový shon něčím, z čeho jsem si kdysi dělal legraci, naučil jsem se, že když si udělám čas a pořádně zapojím tyto nové členy, mohu jim pomoci udělat z posilovny jejich „třetí místo“ a zároveň vytvořit potenciální tréninkové klienty i nové účastníky pro moje skupinové lekce cvičení.

Jak daleko zajdou některé nevěsty, aby měly dokonalou svatbu? Článek v New York Times, který vyšel minulý týden, zjistil, že jsou ochotni zajít docela daleko, pokud to znamená, že mohou zhubnout až 20 liber za 10 dní, což slibuje jedna floridská klinika.

K-E dieta má jediný háček – nemůžete jíst. Alespoň ne rukama.

Dr. Oliver R. Di Pietro, zakladatel diety a vedoucí kliniky na Bay Harbor Islands na Floridě, pomáhá ženám zhubnout pomocí krmných trubic, které jim poskytují všechny živiny po dobu 10 dnů. Pro NBC’s Today Show řekl: „Lidé chtějí být v této zemi dokonalí, tak jim to umožňujem.

Zatímco Pietro je poprvé, kdy byla trubková dieta nabízena ve Spojených státech, v Itálii a Španělsku je již léta populární a nedávno si získala popularitu v Anglii.

Natalie Digate Muth, MD, MPH, RD, senior fitness konzultantka pro výživu a řízení hmotnosti, zvážila, jak přesně může být tato nová dieta zdravá.

„Věda“ o tom, jak příjem výživy pomocí sondy podporuje hubnutí, se neliší od ‚vědy‘ o tom, proč funguje jakákoli jiná ‚dieta‘ – člověk přijímá mnohem méně kalorií než obvykle,“ řekl Muth.

Krmení sondou obvykle poskytuje asi 800 kalorií denně v živinách, z nichž žádná nejsou sacharidy. To nutí vaše tělo získávat energii ze zásob sacharidů, což způsobuje velké ztráty vody a v důsledku toho rychlé hubnutí.

Výsledkem „není ztráta tuku,“ řekl Muth. “Je to ztráta vody.” A za 1 500 dolarů za kus je to drahé.

“Vyživovací sonda přidává nový obrat do mentality nárazové diety, ale stále je to nárazová dieta, která je neudržitelná, potenciálně velmi nebezpečná a velmi drahá,” řekla. “Jen proto, že je přívodní trubice zavedena, neznamená to, že člověk nemůže jíst také ústy, takže tento “úbytek hmotnosti” není zaručen.”

Pokud chcete zhubnout, bylo by lepší jíst méně cukrů a pevných tuků a více ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků v kombinaci s asi 60 minutami fyzické aktivity po většinu dní, řekla. „Většina nevěst má na plánování svatby dobrých 6 měsíců až rok,“ dodal Muth. „To je spousta času na to, abyste se dostali do kondice s přijetím zdravějšího způsobu stravování a větší fyzické aktivity. Pak bude na své svatbě nejen ohromující, ale je pravděpodobnější, že si to udrží i v měsících, letech a těhotenstvích, která mohou následovat.”

Existuje spousta „nejlepších“ článků pro rok 2021, které hovoří o populárnějších aplikacích a nositelných zařízeních, jako jsou Peloton, Mirror, Apple a Fitbit. O mnoha z těchto aplikací a nositelných zařízení jsem psal zde na blogu ACE a nadále jsou to některé z mých oblíbených způsobů, jak pomáhat ostatním na jejich cestě k lepšímu zdraví. Moje první ACE recenze roku 2021 se však zaměřuje na méně vysoce profilované fitness aplikace a nositelná zařízení – o kterých možná ještě nevíte, ale měli byste.

Vizer

Fitness aplikaci Achievement používám několik let. Propojím aplikaci se svými shromážděnými údaji o kondici a oni mi zaplatí za to, že jsem aktivní. Každý rok vyrobím dost na pár fitness vychytávek, jako je chytrá láhev na vodu Hidrate. Moje nová aplikace sociálního svědomí pro rok 2021 je Vizer. Bezplatná aplikace Vizer ke stažení je sociální aplikace pro odměňování fitness, která vás rozhýbe a zároveň bojuje s hladem. Stanovíte si cíl denní aktivity, a když svého cíle dosáhnete, firemní sponzoři darují jídlo do místní potravinové spíže. Získáváte také body Vizer na oslavu svého cvičení a přínosu. Moje místní odměny mohou být použity pro obchodníky v mé oblasti, včetně sushi rolky, čerstvých řezaných květin, pečiva a dokonce i letu kombuchy. Pomáhejte ostatním, když se budete pohybovat po své vlastní cestě zdraví a pohody. Pokud chcete další aplikace, které vás odmění za aktivitu, podívejte se na Paceline a Charity Miles. Jen se ujistěte, že jste spokojeni s tím, jak budou používat vaše údaje o kondici.

Ztratit to

O LoseIt jsem již psal na blogu ACE, ale stojí za to si je znovu prohlédnout s jejich nedávnými vylepšeními. Kromě možnosti manuálně sledovat příjem jídla prostřednictvím aplikace a získávat motivaci prostřednictvím propojené komunity, LoseIt nyní nabízí protokolování jídla pomocí jejich funkce SnapIt (stačí vyfotit, co jíte). Mají také novou funkci Výzvy, kde můžete soutěžit se svými přáteli z celého světa o uzavření kroužků aktivity na Apple Watch. Dejte mi vědět, pokud se chcete připojit k mé skupině odpovědnosti. Aplikace je zdarma pro obecnou aplikaci a 59,99 $ za roční prémiové funkce.

Myzone

Použil jsem a otestoval spoustu monitorů srdečního tepu, ale můj nový oblíbený je od Myzone. Kromě připojení k mému smartphonu se tento pohodlný monitor srdečního tepu může také připojit k dalším nositelným zařízením a vybavení tělocvičny. Monitorování srdečního tepu v reálném čase vám umožňuje sledovat vaše osobní úsilí živě na vašem smartphonu pomocí jejich snadno srozumitelných bodů Myzone Effort Points (MEPs), což je pětibarevný systém zónových bodů. Každá zóna má poslance spojené s úsilím, které věnujete svému cvičení. Tento jedinečný bodový systém vyrovnává herní pole, takže můžete vyzvat a motivovat své přátele prostřednictvím přátelského soutěžení, bez ohledu na jejich kondici. Přesný monitor srdečního tepu začíná na 89,99 USD, což je srovnatelné s monitory Polar a Garmin. Mají také váhu Bluetooth (69 $), která automaticky zaznamenává vaše měření tělesné hmotnosti v aplikaci Myzone.

Pojďme se toulat

Pokud jste jako já, možná budete chtít zapomenout na mnoho výzev roku 2020 a těšit se na objevování nových a vzrušujících návyků pro vytváření kondice pro rok 2021. V Let’s Roam jsem našel aplikaci, která přesně tohle umí. Let’s Roam není vaše tradiční fitness aplikace, ale dostane vás ven, pobavíte se a budete aktivní. Vzpomeňte si na svůj tradiční mrchožrout s nějakou extra fyzickou aktivitou. Jejich tým globálních průzkumníků vytvořil vzrušující zážitky (mnoho z nich založené na chůzi) ve více než 400 městech po celém světě. Pokud například žijete v San Diegu a ještě jste neprohlédli Staré Město (1 míle za méně než hodinu), Gas Lamp (1,8 míle za 1,5 hodiny) nebo centrum města (2,3 míle za dvě hodiny), tato aplikace provede vás městem a ukáže vám úryvky historie a místní tradice. Zvažte pomoc v místní restauraci (samozřejmě zdravé) a naplánujte si na konci lovu jídlo po dobrodružství, abyste si zrekapitulovali den, kdy jste byli fit. Chcete zažít dobrodružství po COVID v Evropě? Mají aktivní mapy pro města, jako je Galway, Londýn, Madrid a Řím, a plánují další města v roce 2021. Prohlídky začínají na 12,99 USD s ročním vstupem pro wortex co obsahuje dobrodružnější.

Pěšina

Pro případ, že byste si chtěli znovu zkontrolovat docházkovou vzdálenost Let’s Roam nebo vypočítat novou pěší či běžeckou trasu, můžete tak učinit pomocí aplikace Footpath. Trasy můžete zmapovat prstem během několika sekund. Aplikace může měřit nadmořskou výšku a vzdálenost, ukládat offline topo mapy pro navigaci i bez připojení a poskytovat podrobné pokyny pro váš fitness výlet. Tato aplikace je zdarma ke stažení s elitním předplatným za 3,99 $ měsíčně nebo 23,49 $ na rok.

Jak navrhuji každému, kdo bude poslouchat, ne všechny aplikace nebo nositelná zařízení jsou vytvořeny pro každého. Pokud na mém seznamu uvidíte někoho, kdo by se vám mohl líbit, udělejte si před utrácením peněz trochu podrobnější průzkum. Ujistěte se, že aplikace nebo nositelné zařízení „sedí“ (slovní hříčka) vašim cílům v oblasti zdraví a fitness pro rok 2021. A pokud víte o aplikaci nebo nositelném zařízení, které jsem nezmínil, neváhejte mi poslat jejich jméno na Twitteru @tedvickey.

Otázka, kterou vždy kladu sportovcům na mistrovské úrovni, je: „Hraješ svůj sport, abys zůstal ve formě, NEBO se chceš dostat do formy, abys mohl hrát svůj sport? Nezáleží na tom, kolik je vám let, stále si můžete užívat svůj oblíbený sport nebo rekreační aktivitu, POKUD budete dodržovat správný cvičební program pro efektivní sílu a kondici. Stačí se podívat třeba na Martinu Navrátilovou, která v roce 2003 vyhrála smíšenou čtyřhru ve Wimbledonu i na Australian Open ve věku 46 let.

Tenis je rychlý sport, který vyžaduje kombinaci rychlosti, obratnosti, rychlosti, síly, síly a aerobní vytrvalosti; každá z nich je specifická dovednost, kterou lze zlepšit pomocí správného cvičebního programu. Dobrou zprávou je, že motorické učení potřebné pro rychlostní a silové cvičení je možné trénovat po celý dospělý život, pro dosažení nejvyšší úrovně výkonu se doporučuje, abyste spolupracovali s osobním trenérem, který má specifické vzdělání v oblasti rozvoje bezpečných a efektivních sportů. kondiční programy.   

Pokud chcete trénovat sami, plánujte alespoň dva dny v týdnu pracovat na své rychlosti, obratnosti a rychlosti (SAQ – obecný termín pro tento typ kondice). Budete muset investovat do nějakého základního vybavení, nebude to stát moc a zjistíte, že to bude extrémně výhodné. Základními součástmi pro cvičení SAQ jsou žebřík agility (15stopá sekce) a kužely (doporučená velikost by byla 6”); tyto mohou být použity k vývoji řady cvičení, které mohou pomoci zlepšit vaši tenisovou hru.

Budete chtít začít dobrým zahřátím, které zahrnuje lehké běhání po dobu 5-10 minut nebo cvičební okruh s vlastní váhou, který pomůže připravit svaly na trénink. Následující okruh bude efektivní pro přípravu na tenis. Mezi každým cvičením si odpočiňte asi 30 sekund a proveďte okruh 2-3krát pro úplné zahřátí:

Tabulka 1: Zahřívací cvičební okruh

Cvičení

Opakování

Tajtrlíci

20

Dřepy s tělesnou hmotností

15

Výpad s loktem

10 (každá noha)

Boční výpady

10 (každá noha)

Horolezci

10

Skočit a dosáhnout

6

 

Trénink SAQ by měl začít cvičením agility s nízkou intenzitou prováděnou na vzdálenost přibližně 10 metrů (nebo na celou šířku tenisového kurtu). Proveďte každé z následujících cvičení 2-3krát; uběhněte vzdálenost tempem 50-70% maximální rychlosti a vraťte se na start pro aktivní odpočinek/regeneraci:

Tabulka 2: Zahřívací Agility Drill

Cvičení

Jóg nad kolena

             Boční míchání

Přeskočí

Zpětné jogging/backpedal

 

Po úplném zahřátí je čas přejít na zábavné věci: žebřík agility a kuželové cvičení. Vyberte místo, které poskytuje rovný, rovný povrch (pro tenisty je optimální tenisový kurt, pro basketbalisty hřiště na basketbal; fotbalisty, fotbalové hřiště atd.). Rychlost a hbitost jsou náročné pro nervový systém, proto je důležité umožnit dostatečný odpočinek mezi sériemi, aby se zajistila správná adaptace na trénink. Pro nácvik žebříku: jeden průchod žebříkem by měl být považován za jedno opakování, proběhněte žebříkem rychlým tempem a poté se vraťte zpět na začátek pro další opakování; před odpočinkem proveďte přidělený počet opakování v sadě. U kuželových vrtáků: projeďte vrtačkou co nejrychleji, před začátkem dalšího opakování počkejte na doporučený odpočinek.

Tabulka 3: Trénink SAQ

Cvičení

Opakování

Sady

Interval odpočinku

Šestihranná vrtačka

1

3

45-60 sekund

Boční cik-cak

1

3

60-90 sekund

Dopředný běh po žebříku

5

3

60 sekund

Boční žebříkový běh

5

3

60 sekund

Vícesměrný běh

5

3

60 sekund

 

Toto je základní cvičení SAQ, ale mělo by vám pomoci zlepšit vaši kondici a schopnost užívat si tenis (a být v něm soutěživý). Až se budete ve cvičení cítit pohodlněji a seznámíte se s nimi, můžete zvýšit intenzitu prováděním více opakování nebo více sérií; ale doporučuje se, abyste si mezi cvičeními dopřáli dostatečný odpočinek, abyste minimalizovali riziko zranění z nadměrného používání. 

Trénink SAQ je velkým stresem pro vaše svaly, ujistěte se, že po dokončení tréninku provedete adekvátní ochlazení pomocí následujících strečinků:

Tabulka 4: Ochlazení

Protáhnout se

Délka času

#krát

Protažení lýtek

Výdrž 30 sekund

2-3 (každá noha)

válečník 1

Výdrž 30 sekund

2-3 (každá strana)

Statický výpad

Výdrž 30 sekund

2-3 (každá strana)

Upravený úsek překážek

Výdrž 30 sekund

1-2 (každá strana)

 

Pro dosažení nejlepších výsledků by bylo užitečné pracovat s osobním trenérem certifikovaným ACE, který absolvoval workshop ACE Sports Conditioning. Pokud jste však extrémně motivovaní a cítíte se dobře, že toto cvičení provádíte sami alespoň dvakrát týdně v kombinaci s lekcemi tenisu, měli byste být za chvíli zpět v soutěžní formě. Nezáleží na tom, kolik je vám let, své sportovní dovednosti můžete zlepšit v jakémkoli věku, pokud budete dodržovat vhodný postup intenzity a dopřejete si správný odpočinek mezi tréninky.