Articolo

Loomulikult elame ka seksuaalse ahistamise kriisi keskel

Loomulikult elame ka seksuaalse ahistamise kriisi keskel

Loe: Ameerika dušipeades varitsevad bakterid

“Allergilised komponendid on tähtsamad asjad, mitte nakkus,” selgitab Tierno. Kõik teie madratsisse kogunenud surnud naharakud, tolm ja lestad põhjustavad sageli allergiat ja kui ärkate sageli kinnise ninaga, võivad nad olla süüdlased. Selle vastu võitlemiseks soovitab ta mähkida madratsid ja padjad allergiabarjääridesse enne linade peale panemist, mis hoiab ära allergiat tekitava prahi edasise kogunemise või häirimise magamise ajal. Mis puutub linadesse, siis tema sõnul pole sellest mingit võimalust: nende pesemine vähemalt kord nädalas on ideaalne ja aitab madratsit puhtana hoida, kui te ei soovi tõkkekihti osta.

Lõppkokkuvõttes on nende hõbedaste tekstiiliettevõtete vastu üks tõhususe põhilisi kontseptuaalseid piire. Midagi kiiremini või veidi harvemini tegemine ei mõjuta palju põhilist reaalsust, et inimeseks olemise kohta on palju asju, näiteks toiduvalmistamine, tolmuimeja ja linade pesemine, millele tuleb lõpuks ja korduvalt tähelepanu pöörata. Kehade ja eluruumide hooldamine on hädavajalik, mida ilmselt ei saa vältida, millega Silvon ikka veel võitleb. “Seal on [hõbe-tekstiil] kaubamärke, mis müüvad endiselt ideed vähem pesu pesta,” ütleb Flynn. “See on põnev ja huvitav, kuid kas see on tõesti võimalik?”

Rahvuslikku hokiliigat ootab uus kontroll selle kohta, milliseid püsivaid tagajärgi vägivald oma spordialal mängijatele avaldab. Mail ilmus liiga volinik Gary Bettman Kanada parlamenti, et käsitleda küsimusi pea- ja ajukahjustuste kohta hokis – see on praeguste ja endiste mängijate seas üha suureneva ärevuse teema, kuid Bettman on sageli tagasi lükanud.

Bettman hoidis seda seisukohta kogu kuulamise ajal. Kuid koosolekuga seotud asjaolud tekitavad küsimuse, kui kaua suudab NHL usutavalt eitada spordi võimalikku riski.

Bettmani küsitlev rühmitus kuulus parlamendiga spordiga seotud põrutusse. Alamkomitee tuli kokku, kuna tähelepanu võitlusele ja löökidele pähe hokis on suurenenud, mis langeb kokku teadlikkuse suurenemisega neurodegeneratiivsete haiguste kroonilise traumaatilise entsefalopaatia ehk CTE kohta. Praegu arvatakse laialdaselt, et haigus on seotud korduvate löökidega pähe, mis on tavalised spordialadel ja mille puhul sportlased kukuvad üksteisega suurel kiirusel kokku.

Kuna nüansseeritud CTE -uuringud on alles suhteliselt varases staadiumis, nõuavad paljud teadlased sportlaste aju kaitsmisel suuremat ettevaatust. Mängijad ise on liitunud selle üleskutsega võtta kasutusele paremad turvameetmed, eriti pärast seda, kui viimase kümne aasta jooksul on esinenud mitut kõrgetasemelist varajast surmajuhtumit endiste mängijate seas, kelle ajus leiti tõendeid CTE kohta. 2013. aastal algatas rühm endisi mängijaid, kes kartsid, et neil on juba haigus või see areneb, NHL-i vastu hagi hooletuse tõttu peavigastuste suhtes.

Loe: Kuidas diagnoosida pekstud aju, enne kui on liiga hilja

Vahepeal on Bettman ja NHL väitnud, et mängu ei tohiks muudatusi teha enne, kui peavigastusteadus ja CTE on täielikum. NHL kaitses end 2013. aasta kohtuasjas, rakendades ekspertide tunnistajatena rühma CTE skeptikuid, kes seavad kahtluse alla CTE teaduse. Bettman kordas allrühma kuulamisel selle rühma seisukohti. Vastates allkomitee liikme teravale küsimusele CTE ja hoki vahelise seose kohta, vastas ta: „Põhinedes kõigele, mida mulle on öeldud – ja kui kellelgi on vastupidist teavet, oleks meil hea meel seda kuulda – peale mõningate anekdootlike tõendite pole seda lõplikku seost olnud. ”

NHL paistab silma sellega, et ta eitab jätkuvalt seost CTE ja mängu ajal saadud peavigastuste vahel. Rahvuslik jalgpalliliiga liitus CTE -d ümbritseva arvamuslaagriga, kui tunnistas sellist seost jalgpalli ja haiguse vahel 2016. aastal.

Endiste mängijate ja nende valduste poolt algatatud kohtuasjade kogum seab NHL -i positsiooni kahtluse alla. Päev enne Bettmani ilmumist alakomitee ette, esitas hukkunud hokijõudja Todd Eweni lesk Kelli Ewen tema surmaga seoses hagi NHL -i vastu. Todd mängis NHL -is 11 hooaega ja võitles peaaegu kõigis oma mängudes. Pärast pensionile jäämist hakkas ta kogema mäluhäireid ja depressiooni. Ta võttis endalt elu 2015. aastal. Ma kirjeldasin hiljuti Toddit lühikeses videodokumentaalis:

Kuudel enne oma surma usaldas Todd Kellile, et usub, et tal on CTE. Pärast surma lasi Kelli aju saata Kanada põrutuskeskuse neuropatoloogi Lili-Naz Hazrati juurde, et seda haigust tuvastada. Pere šokeerimisel järeldas Hazrati, et Toddil pole seda seisundit. Kolm aastat hiljem vaatas aga teine ​​neuropatoloog Ann McKee, üks maailma juhtivaid juhtumeid selles olukorras, uuesti Toddi aju osi ja jõudis järeldusele, et tal on tegelikult CTE.

Nende diagnooside vahelisel kolmeaastasel perioodil kasutas NHL Hazratit, et kaitsta mängijate käimasolevat peavigastuste klassi hagi. Oma aruandes tsiteeris ta Toddi negatiivset CTE -diagnoosi, et kummutada põhjuslik seos hoki ja CTE vahel. Hilisemas hoiustamises väitis Hazrati taas, et CTE ja peatrauma vahel puudub seos. “Me ei tea, kas üks põhjustab teist,” ütles ta. Küsimusele, kas ta usub, et CTE on haigus, vastas Hazrati, et see on pigem „slaidil nähtud muster”.

Eelmisel kuul esitas esindaja aga dokumentaalfilmi intervjuutaotlustele saadetud e -posti vastuses avalduse, mis tundus olevat selle väitega vastuolus: „Dr. Hazrati ei eita, et põrutus võib aju kahjustada, põhjustades potentsiaalselt progresseeruva neurodegeneratiivse haiguse. ” (Hazrati lükkas tagasi mitu dokumentaalfilmi intervjuutaotlust ega kommenteerinud Kelli Eweni väiteid selle artikli kohta.)

Kelli Eweni uus kohtuasi kirjeldab nii Hazrati kui ka NHL -i suutmatust parandada avaldusi, mis nad Toddiga seoses pärast positiivse diagnoosi avaldamist avaldasid. Edasi väidetakse, et Hazrati ja NHL -i suhe oli avalikustamata ajal, mil Kelli esmakordselt Toddi aju uurima saatis, ning et Hazrati esitas end valesti kui “sõltumatut ja neutraalset neuropatoloogi, kes uskus, et CTE on tõeline haigus”. Kelli ütleb, et kui ta oleks neid leevendavaid tegureid teadnud, poleks ta lasknud Hazrati Toddi aju analüüsida.

Loe: NHL-i täideviija traagiline hokijärgne elu

Möödunud aasta novembris pakkus NHL kokkulepet endistele mängijatele, kes olid kaasatud ühishagiga. See ulatus umbes 22 000 dollarini mängija kohta ja kuni 75 000 dollarini arstiabi. Asjas mängijaid esindava advokaadi sõnul peaks enamik asjaosalisi kokkuleppele jõudma.

Kelli Eweni uus kohtuasi võib aga luua pretsedendi mängijatele, kes ei nõustu kokkuleppega ja ajavad selle asemel oma ülikonda. NHL kasutas Eweni esialgset negatiivset diagnoosi kilbina ühe avaliku vastasseisu ajal hokit tiirutavate deemonitega. Kui see kilp on kadunud, võib liigal end kaitsta vähem järgmises kohtulahingute voorus, kui mängijad ja nende perekonnad võiksid taas suruda Bettmani ja tema kolleege mõtlema hoki ohu võimalikkusele – ja teha rohkem kaitsmiseks vigastuste vastu.

“Toddi surma ei saa enam ära kasutada, et õigustada NHL -i täielikku muret pea löögi ja vägivalla pärast jääl,” märgib Kelli kohtuasi. “Pigem peaks tema surm ja CTE diagnoos olema motiveeriv jõud NHL-i mängude positiivseteks muutusteks ning see on täiendav tõendusmaterjal selle kohta, et mängijate korduvad peaga löögid põhjustavad pikaajalist neurokognitiivset puudujääki.”

Alamkomitee kuulamisele järgnenud ajakirjanduses ütles Bettman, et ei võta tagasi oma avaldusi Todd Eweni kohta. NHL pole edasistele intervjuupäringutele vastanud.

Millenniumlased on tapnud kaubanduskeskused, juustu ja seebi. Nende verejanu on kustutamata, nad tulevad nüüd hea, vanaaegse petmise järele.

Vähemalt nii selgub analüüsist, mille sotsioloog Nicholas Wolfinger avaldas 2017. aastal pereuuringute instituudi veebisaidil. Kui küsiti küsitlusküsimust „Kas olete kunagi abielus olles seksinud kellegi teisega, välja arvatud oma mees või naine?” Ameeriklased, kes olid vanemad kui 55 aastat, osutusid abielurikkumisteks kui nooremad kui 55. Tegelikult olid inimesed, kes on sündinud aastatel 1940–1959 – st praegu 60–79 -aastased -, need, kes teatasid kõige rohkem abieluvälisest seksist.

Ameeriklastele on alates 1991. aastast küsitud truudusetuse küsimust igas üldise kultuurilise hoiaku küsimustiku üldise sotsiaaluuringu iteratsioonis. Wolfingeri analüüsist selgus, et 2000. aastate alguses oli 18–55-aastastel abieluväline abielu tõenäolisem. asjad, mis olid vanemad inimesed. Kuid umbes 2004. aasta paiku läksid piirid risti ja nooremad inimesed muutusid vanematest karskemaks:

Wolfinger peab neid andmeid tähendama, et Ashley Madisoni päevad võivad olla loetud. Tänapäeval on abielupaaride jaoks kuum uus asi ilmselt seksimine (kuigi harva) üksteisega, kuni nad surevad. “Kui välistada ettenägematud arengud,” kirjutab Wolfinger, “peaksime ette nägema monogaamsema abielu tulevikku.”

Olenemata sellest, kas millenniumlased sõlmivad abielu erinevalt või mitte, muudavad nad kindlasti teisi kurameerimise osi. Vallalised paarid elavad suurema tõenäosusega koos kui kümme aastat tagasi ning kunagisest ääremaa-kohtingute stseenist on saanud sama peavool nagu õhtusöök ja film. Mõned inimesed tegelevad polüamooriatega, teistel on avatud suhted ja rohkem inimesi räägib neist korraldustest avalikult. Nii abielu kui ka lahutus on alates 1980. aastatest muutunud haruldasemaks. Selle kõige vahel on hulgaliselt “kuradi poisse”, kummitusi ja sõpru, kellel on kasu.

Kõik need tegurid koos raskendavad Wolfingeri väidet, et tuleviku abielud on monogaamsed. Teised teadlased, kellega ma rääkisin, ütlevad, et pole veel võimalik teada, kas Millennialsil on tegelikult rohkem truud abielud kui Boomersil. Mitmed juhtisid mulle tähelepanu sellele, et pereuuringute instituut on mõttekoda, mis edendab selgesõnaliselt abielu ja perekonda; selle ajaveeb, kuhu analüüs postitati, ei ole eelretsenseeritud akadeemiline ajakiri.

Bowling Greeni ülikooli sotsioloog Wendy Manning ütles mulle, et pole tõendeid selle kohta, et tänapäeval 24–32 -aastased noored oleksid tõenäolisemalt ustavad kui sama vanuserühm 1980. aastal. tema sõnul näib olevat lihtsalt see, et üle 50 -aastased inimesed on lihtsalt vanemad ja võivad olla kauem abielus, nii et neil on olnud rohkem võimalusi petta. Peaksime ootama, kuni millenniumlased saavad vanemaks, enne kui otsustame, kas nad on tõeliselt ustav põlvkond.

Wolfingeri mõtte toetamiseks on siiski vähe andmeid. 2017. aastal leidsid Lindsay Labrecque ja Mark A. Whisman Boulderi Colorado ülikoolist, et kuigi ameeriklaste protsent, kes arvab, et abieluväline seks on „alati vale”, vähenes üldises sotsiaaluuringus aastatel 2000–2016 märkimisväärselt, teatasid küsitluse vastajad. väike, kuid statistiliselt oluline langus abieluvälise seksi eluaegses levimuses https://tooteulevaade.top samal ajavahemikul. See võib tähendada, et inimesed, kellel oli õigus uuringus osaleda 2016. aastal, kuid mitte 2000. aastal, sealhulgas Millennials, on filosoofiliselt altimad pettustele, kuid teevad seda siiski vähem.

Põlvkondade kohta on raske teha kindlaid järeldusi, kuid Wolfingeri analüüs võib viidata muutuvale käitumisele aastatuhandete alamrühma seas, kes otsustavad abielluda. Et mõista, kuidas abielus aastatuhanded pühendumusele mõtlevad, jõudsin Twitteri kaudu abielus olevate aastatuhandete ja generatsiooni Xersiga, et küsida neilt, kes on veendunud, et nad oma abikaasat kunagi ei peta: Miks? Kümned vastasid meilitsi ja otse sõnumiga. Twitter ei ole ilmselgelt USA esinduslik proov; selle kasutajad kipuvad olema liberaalsemad ja haritumad. Kuid isegi selle suhteliselt vasakpoolse grupi seas ütlesid paljud inimesed, et nad teavad oma suhtlusringkonnas väga vähe pettureid, ja sõbrad vaatasid neile, kes pettust tegid, ülevalt alla.

Texase Austinist pärit naine Junie Gray ütles mulle, et kahtleb, kas suudaks leida kedagi, kes “mõistaks, toetaks ja armastaks” nagu tema abikaasa. Kuna tänapäeval ootavad inimesed abiellumist kauem kui eelmised põlvkonnad, võivad paljud lihtsalt valida nende jaoks õige inimese. Pole vaja petta, kui teie abikaasa on teie parim sõber, teie hingesugulane ja teie “kõik”. Pole ühtegi “pääsenud”; sa tabasid ta. Selleks kulus sul 36 -aastaseks saamiseni.

Nagu Johns Hopkinsi ülikooli sotsioloog Andrew Cherlin mulle ütles, „abielu on viimastel aastakümnetel muutunud valikulisemaks”. Tänapäeval sõlmivad püsivad abielud kõige tõenäolisemalt need, kes on ülikooli läinud. Ja kolledži lõpetajad tunduvad olevat “üksteisele ja abielule rohkem pühendunud”, ütles Cherlin. Ta juhtis tähelepanu sellele, et abielulahutuste määr on oluliselt vähenenud kõrgharidusega paaride puhul, kuid mitte paaride puhul, kus kumbki isik ei ole kõrgharidusega.

Ma kuulsin paljudelt inimestelt, kes kohtusid oma abielupartneritega heaperemehelikult mitu aastat enne abiellumist ja ootasid igaks juhuks veel aastaid enne laste saamist. Tänapäeval on vähem ühiskondlikke kulmu, et kiiremini liikuda. “Suhetes ei ole survet nagu varem, nii et inimesed lepivad vähem halva partneriga,” ütleb Washingtonis energiakonsultant Skylar Dallmeyer-Drennen. “Miks leppida petturiga, kui kas keegi ei pea teid kohtama? “

See suundumus on põimunud sellega, mida mu kolleeg Kate Julian kirjeldas kui „seksuaalset majanduslangust”. Tänapäeval on noortel üldiselt vähem seksi, seega järeldub, et ka neil on seda tõenäoliselt vähem. “Me elame hämmastavalt seksita ajastul,” ütles Wolfinger.

Loomulikult elame ka seksuaalse ahistamise kriisi keskel. Kuid paljud #MeToo õigusrikkumised näivad olevat toime pandud vanemate meeste poolt, kellest mõned süüdistavad oma väidetavates üleastumistes tavadekorralduse muutmist. Kuigi on ka lugusid noortest meestest, kes ei tea, kuhu tõmmata piir sõpruse ja romantika vahel, ütlevad eksperdid, et üldiselt toetavad noored soolist võrdõiguslikkust rohkem. Vahepeal võib petmine tunduda sügavalt ebavõrdne. Truudusetus satub mõnikord naistega seotud muude kahjudega kokku: mitmed mõned aastad tagasi levitatud „kuradi meediameeste” nimekirja kanded sisaldasid süüdistusi asjades.

Või äkki takistab kaks korda ajastamist midagi tuhandeaastasena olemist, mitte abielus aastatuhandet. Mõned minu Twitteri päringule vastanud inimesed pakkusid, et võib -olla on aastatuhanded üldiselt noored ja idealistlikud. Minu põlvkond soovib töökohti, millel on eesmärk, ja me tahame suhteid, mis tunduvad ka sihikindlad.